ДЕЧЈА НЕДЕЉА

ДЕЧЈА НЕДЕЉА

„Дете је дете, да га волите и разумете“ су стихови које је написао истакнути дечји писац Љубивоје Ршумовић, а уједно су и мото овогодишње манифестације посвећене деци и младима. Управо у овим стиховима се крије одговор на сва наша питања везана за децу. Широм Србије прва седмица октобра месеца је резервисана за децу и има за циљ да скрене пажњу јавности на права и потребе детета, као и на указивање на одговорност коју породица, школа, држава и друштво уопште имају у заштити деце и остваривању њихових права. У нашој школи се традиционално, као и сваке године, обележава Дечја недеља реализацијом разноврсних активности. Актив учитеља првог разреда осмислио је богат програм који је у потпуности реализован у складу са тренутном епидемиолошком ситуацијом у којем су учествовали малишани из матичне школе и издвојених одељења. Манифестацију су отворили ученици рецитаторске секције, који су након уводне речи рецитовали стихове наших познатих дечијих песника. Другог дана организоване су игровне активности под називом Потрага за скривеним благом. Промоција спорта је реализована у среду, трећег дана седмице, кроз разна такмичења и забавне полигоне. У четвртак су ученици посетили Дечије одељење у Месној библиотеци „Стеван Томовић“, где су писали поруке пријатељства својим другарима и уживали у изложби ликовних радова. Креативност на делу није изостала ни у издвојеним одељењима. У знатно мањем броју, ученици су обележили ову, за њих важну недељу, реализацијом истих и сличних активности. Правили су беџеве под водећим слоганом, огранизовали музичке и еколошке активности, а обележен је и Светски дан животиња.
Дечја недеља је завршена маскенбалом, као и сваке претходне године. Ученици и њихови родитељи били су веома креативни и тиме дали максималан допринос да овај догађај буде заиста посебан.