SVETSKI DAN BORBE PROTIV SIDE

SVETSKI DAN BORBE PROTIV SIDE

Međunarodni simbol podrške za HIV pоzitivne оsоbe je crvena traka.

Svakog 1. decembra, od 1988. godine, širom sveta se obeležava Dan borbe protiv side. Uvek to bude prilika da se javnost podseti na značaj prevencije i ranog otkrivanja HIV infekcije, a ujedno i podstakne na odnos bez osuda i diskriminacije prema inficiranim i obolelim osobama.

Kao i svake godine, tako je i ove biološko- ekološka sekcija naše škole dala svoj doprinos ovom važnom danu. Učenici su, na razne načine (kroz prezentacije, postere i glumu) pokazali koliko znaju o ovoj temi, skrenuli pažnju na njene važne segmente i upozorili svoje vršnjake na sve načine na koje mogu biti izloženi ovoj bolesti i načinima na koje mogu da se zaraze i zaštite.

Članovi biološko-ekološke sekcije, sa svojim rukovodiocem, su pripremili sve za ovo obeležavanje. Svoj doprinos, prisustvom i diskusijom su dali i radnici škole, kao i predstavnici Crvenog krsta iz Prijepolja.