ШКОЛСКО  ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

ШКОЛСКО  ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

Данас је одржано такмичење рецитатора у категорији нижих разреда.  Умеће лепог говора,чујност, разумљивост и изражајност говореног текста показало је укупно 27 ученика узраста од другог до четвртог разреда. Организатор такмичења је била учитељица Џемила Ровчанин, руководилац рецитаторске секције. Учитељи матичне школе, који су представљали стручни жири, имали су изузетно тежак задатак јер су такмичари дали све од себе да се представе на најбољи могући начин. Чули су се стихови Мирослава Антића, Љубивоја Ршумовића, Јована Јовановића- Змаја, Добрице Ерића, Душана Радовића и осталих популарних песника. За најбоље рецитаторе изабрани су следећи ученици:

прво место:  Дани Балија IV/2 – „Вашар“, Мирослав Мика Антић

друго место: Амила Балија III/3 – „Бабарога“, Зорица Младеновић Зоја

треће  место: Калина Брајовић III/2 – „На кога личимо“,  Виолета Јовић

Општинско такмичење ће се одржати 28. 3. 2023. године.  Нашим победницима желимо много среће и пласман у наредни ниво такмичења.