СА ХИМНОМ У НОВУ ШКОЛСКУ ГОДИНУ

СА ХИМНОМ У НОВУ ШКОЛСКУ ГОДИНУ

Након летњег распуста и годишњих одмора ученике и наставнике свих школа сачекале су спремне учионице и смернице Министарства просвете о начину организације образовно-васпитног рада за школску 2023/24. Државна химна која прати ђачке редове 1. септембра прераста у традицију  и њено интонирање пре почетка наставе свему томе дало је посебан, свечани тон, подсетник свим актерима школског живота да висок образовни ниво и унапређивање међуљудских односа мора постати императив. Химна је била одлична увертира за оно што нам предстоји, увертира обавезама и новим изазовима из којих ћемо изаћи оплемењени новим знањем и искуством. Школска година почела је за око 65000 првака у Србији, међу којима су и прваци наше школе. У жељи да додатно усрећи ученике компанија Бамби донирала је за сваког првака Плазма пакетиће, док је руководство општине Пријепоље донирало ранчеве.

Првог школског дана није било предавања, тај уводни час је био посвећен разговору са ученицима  о неговању позитивних људских вредности. Тематска недеља у нашој школи реализоваће се под слоганом ,,Моја школа – мој други дом” и послужиће реализовању примарних циљева: изграђивање осећања сигурности и припадности, као и ношење позитивних породичних вредности у школске клупе.