ПОСЕТА БОШЊАЧКОГ НАЦИОНАЛНОГ ВИЈЕЋА

ПОСЕТА БОШЊАЧКОГ НАЦИОНАЛНОГ ВИЈЕЋА

Наша школа је једна од ретких школа у којој се врши имплементација наставе на босанском језику и остварују права бошњачке националне заједнице на подручју Републике Србије, као и очување националног идентитета Бошњака. Интересовање родитеља за образовање на босанском језику сваке године се повећава, а за то су највећим делом заслужни учитељи и наставници који се труде да у што већој мери унапреде образовање на босанском језику. Због свега тога Основна школа „Светозар Марковић“ има статус установе од посебног значаја за образовање Бошњака.

Ово, уставом загарантовано право, не би било могуће да не постоји континуирана и квалитетна сарадња између школе и Бошњачког националног вијећа као највишег представничког тела Бошњака у Републици Србији. Сваке године, представници БНВ – а се потруде да на најлепши могући начин честитају почетак нове школске године. Посетили су наше најмлађе ученике и уручили им пригодне поклоне који ће им у великој мери улепшати и олакшати почетак образовања.