Korak bliže zdravlju

Korak bliže zdravlju

Članovi biološko-ekološke i fizičke sekcije sa svojim predmetnim nastavnicima organizovali su ekološku akciju uređenja sportskog terena i dečijeg igrališta na Jaliji, a potom su imali i šetnju do IO u Potoku povodom obeležavanja Dana pešaćenja.

Ciljevi su bili podizanje ekološke svesti i ukazivanje na značaj očuvanja prirode i pravilnog odlaganja otpada, kao i pružanje prednosti šetnji u prirodi i druženju u odnosu na kompjutere i mobilne telefone za koje smo nažalost sve više vezani.

U ovoj akciji učestvovalo je oko 40 učenika viših razreda naše škole i po našem mišljenju akcija je uspešno realizovana. Glavna poruka sa ovog skupa jeste: „Kad priroda bude čista, tad će osmeh na licima da nam blista, a i naša pluća, voda i zemljište će biti zdraviji i čistiji za dobrobit svih nas inašeg zdravlja.“
SVI SE POTRUDIMO KAKO BISMO UDISALI ČIST VAZDUH, PILI ČISTU VODU I UZGAJALI I KONZUMIRALI ZDRAVU HRANU! Do nekog narednog susreta i druženja pozdravljaju vas naši mladi fizičari i ekolozi.