Azbuka bezbednosti za đake

ByErvina Bećirović

Azbuka bezbednosti za đake

Ministarstvo prosvete i Ministarstvo unutrašnjih poslova u školskoj 2023/24. godini u osnovnim školama u Republici Srbiji realizuje projekat „Zajedno i bezbedno kroz detinjstvo“. Projekat ima za cilj podizanje svesti kod učenika osnovnih škola o posledicama nasilnog ponašanja u stvarnom i virtuelnom okruženju, prepoznavanje različitih vidova nasilja i diskriminacije, kao i usvajanje znanja i veština o bezbednom učešću u saobraćaju i ponašanju u vanrednim situacijama. U toku prvog polugodišta planirane su radionice za učenike prvog i drugog razreda.
Dana 2.11.2023. godine realizovana je radionica: „Bezbednost dece u vanrednim situacijama“ za učenike odeljenja I-1 OŠ „Svetozar Marković“ u Brodarevu. Ovu temu je realizovao vatrogasac-spasilac iz Vatrogasno-spasilačke jedinice Brodarevo. U realizaciji radionice korišćen je edukativni video materijal i podeljene su bojanke učenicima – Azbuka bezbednosti za đake.

Ervina Bećirović editor