U korak sa vremenom (Stabilna internet konekcija)

ByErvina Bećirović

U korak sa vremenom (Stabilna internet konekcija)

Proteklih dana intenzivno se radilo na polaganju optičkog kabla koji će obezbediti stabilnu i kvalitetnu internet konekciju škole. Firma iz Prijepolja koja izvodi zemljane radove očekuje završetak radova čim vremenski uslovi budu dozvolili, a potom sledi polaganje optičkog kabla. Ovo je izuzetno važno i vredno ulaganje koje će nastavnicima omogućiti kvalitetnu internet konekciju, a što će nesumnjivo uticati na kvalitet vaspitno-obrazovnog rada.

Upotrebom fleksibilnih niti tankog stakla ili plastike podaci se prenose bržim putem. To je ono što odvaja ovaj vid konekcije od ostalih. Iako su ove niti izuzetno tanke, one omogućavaju bržu i bolju konekciju, čak i kod velikih udaljenosti. Optički kablovi su razlog ove brzine. Koriste se i prilikom telekomunikacije za prenos signala i otuda i objašnjenje za brzi prenos bez obzira na distancu. Informacije se prenose uz pomoć optičkih vlakana povezanih u snop što predstavlja optički kabl.

Zahvaljujemo u ime škole i lokalne zajednice Vladi Republike Srbije.

Ervina Bećirović editor