Matematika za sve

Matematika za sve

Matematičko društvo “Arhimedes” ove školske godine po devetnaesti put, organizovalo je masovno Matematičko takmičenje “Misliša”, pokrenuto po uzoru na takmičenje “Kengur”.
Dosadašnja takmičenja „Misliša“ bila su veoma uspešna, o čemu svedoči i statistika – broj učesnika rastao je od 7000 u 2006. godini do 54550 koliko ih je bilo 2020.
Misliša” ima dva nivoa: osnovni nivo i republičko finale.

Osnovni nivo takmičenja održan je 14. marta 2024. godine (četvrtak) u 12 sati, istovremeno u svim školama koje su prijaveile učenike. Sprovelo se prema propozicijama i operativnom Uputstvu koje dobija svaka škola.
Veliko republičko finale planirano je za 12. maj 2024. u Beogradu.
Na takmičenju su mogli da učestvuju svi učenici koji to žele, od 1. razreda OŠ do 4. razreda SŠ, naročito oni koji vole da rešavaju lepe matematičke zadatke i matematiku uče sa zadovoljstvom.

Naša škola je imala svoje predstavnike i učesnike na ovom takmičenju. Želimo im da i dalje nastave da neguju ljubav prema matematici.