Pravilnik o izdavanju i načinu plaćanja školskog prostora

Na osnovu člana 119.stav 1 tačka 1) Zakona o osnovama sistema obrazovanja  i vaspitanja(„Službeni glasnik RS“, broj:88/17), (u  daljem tekstu: Zakon) i člana 73.stav 1.tačka 1)Statuta Osnovne škole“Svetozar Marković“, Brodarevo, Školski odbor OŠ“Svetozar Marković“, na sednici održanoj dana 16.03.2018.godine doneo je sledeći

P R A V I L N I K

O IZDAVANJU I NAČINU PLAĆANJA ŠKOLSKOG PROSTORA

Član 1.

Ovim Pravilnikom propisuje se postupak izdavanja i način plaćanja školskog prostora u OŠ „Svetozar Marković“ u Brodarevu.

Član 2.

Prostor koji Škola može iznajmljivati je:

1.     Fiskulturna sala

2.     Sportski tereni u okviru škole

3.     Učionički prostor

Član 3.

Prostor iz člana 2. ovog Pravilnika može se iznajmiti u vreme kada njegovo iznajmljivanje ne ometa vaspitno – obrazovni proces u školi.

Član 4.

Fiskulturnu salu i sportske terene Škola može iznajmljivati samo po završetku nastavnih i vannastavnih aktivnosti škole.

Član 5.

Prilikom izdavanja fiskulturne sale i sportskih terena  prednost pri iznajmljivanju imaju sportski klubovi, društva i udruženja čiji su članovi djeca osnovnoškolskog uzrasta.

Član 6.

Škola je dužna da zaključi ugovor o zakupu sa fizičkim  ili pravnim licem koje  koristi prostor škole iz tačke 2. ovog Pravilnika, u skladu sa zakonskim propisima.

Član 7.

Ugovor se zaključuje najduže za jednu školsku godinu.

Član 8.

Školski odbor na početku školske godine donosi odluku kojom utvrđuje visinu naknade za iznajmljivanje školskog prostora, kao i način raspodele i trošenja sredstava  na osnovu izdavanja školskog prostora.

Član 9.

Škola je dužna da na oglasnoj tabli istakne sedmični raspored termina izdavanja školskog prostora.

Član 10.

Sredstva ostvarena izdavanjem školskog prostora, u skladu sa članom 57. Zakona, uplaćuju se na račun sopstvenih prihoda Škole.

Član 11.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana od datuma  donošenja  Parvilnika.

U Brodarevu                                                            Predsednik Školskog odbora

16.03. 2018.godine                                                 ______________________

Bojan Dučić