‚‚TRI ZVEZDICE‚‚

ZAPAŽENI REZULTATI NA MEĐUNARODNOM KONKURSU ,,TRI ZVEZDICE,, FONDACIJE ANĐELI SA LIMA IZ BUGARSKOG GRADA SVIŠTOV

Nastavljajući dugogodišnju tradiciju saradnje i održavanja bratimljenih odnosa dva grada učenici naše škole su i ove godine poslali dvadeset osam likovnih radova povodom dana obeležavanja godišnjice stradanja bugarskih učenika 04.04.2004. godine u Gostunu. Specijalna nagrada roditelja stradalih učenika pripala je učenici osmog razreda Sari Spahić a a ostali radovi su pohvaljeni. Naša škola je dobila i posebnu plaketu za doprinos i učešće na ovom konkursu. Kao i prethodnih godina, roditelji stradalih učenika posetili su našu školu i učenicima uručili prigodne poklone u vidu pribora za crtanje i slikanje, razne slatkiše kao i lopte za igru. Tom prilikom smo pokazali da naša škola ima želju i trudi se da nastavi bratimljene odnose dva naroda i najavili dalje nastavke i unapređenje saradnje i jačanje već izgrađenih odnosa. Predsednik bratimljenog grada Svištov Genčo Genčev je takođe prilikom posete Gostunu i Brodarevu istakao zahvalnost za dosadašnju saradnju i održavanje bratimljenih odnosa kao i ovoreniju saradnju i jačanje odnosa kroz zajedničke projekte i programe koji će tek biti definisani.

Posebno smo počastvovani i radosni što smo danas sa našim mladim umetnicima. Oni su poseban dar i velika čast koju nam sve ove godine pružate. Nenadoknadiv je gubitak za prerano ugašene mlade živote ali na ovaj način, kojem i Vi doprinosite naša deca žive i mi Vam se još jednom posebno zahvaljujemo. Takođe zahvalnost pripada Vašoj školi i učiteljima. Oni Vas uče da postanete veliki ljudi isto tako kao što su vaši sugrađani pokazali kada su pritrčali u pomoć te preteške noći i spašavali našu decu u nabujalom Limu. Hvala Vam, za sve što ste do sada uradili i radujemo se svakom Vašem uspehu, istakao je Petko Petkov, otac stradale Borjane.